Jak pozbyć się cellulitu przy pomocy kosmetyków?

W drogerii znajdziemy niejeden zestaw kosmetyków damskich – https://www.bee.pl/12169-zestawy-kosmetykow-damskich-na-prezent przeznaczonych do walki z pomarańczową skórką, określaną powszechnie mianem cellulitu. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z konieczności starannego ich wyboru. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno balsamu ujędrniającego oraz peelingu. Postarajmy się o to, aby preparaty po które sięgamy posiadały naturalne składy. Wówczas będą nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne dla skóry.

Jaki balsam ujędrniający wybrać?

W sklepach kosmetycznych znajdziemy całe mnóstwo balsamów ujędrniających. Nie wszystkie z nich są jednak godne uwagi. Warto więc zwracać uwagę na skład konkretnego preparatu. Najlepiej, jeżeli będzie on zawierał naturalne ekstrakty, wyciągi, woski oraz oleje pochodzenia roślinnego. Skórze dotkniętej pomarańczową skórką mogą pomóc takie substancje jak ekstrakt z eleuterokoka kolczastego, wyciąg z zielonej kawy czy olej konopny. Postarajmy się o to, aby balsam posiadał lekką, nieobciążającą skóry konsystencję. Wówczas łatwo i szybko będzie się wchłaniał. Balsamu należy używać każdego dnia, bo w przeciwnym razie efektów nie będzie. Kosmetyk wymaga wmasowania w starannie oczyszczoną skórę.

Na jaki peeling się zdecydować?

Aby balsam do ciała mógł skuteczniej działać, warto stosować także peeling do ciała. Można wybierać spośród peelingów kawowych, solnych oraz cukrowych. Najlepiej będzie wybrać właśnie peeling kawowy. Posiada on naprawdę wszechstronne właściwości. Działa silnie ujędrniająco oraz usprawnia mikrokrążenie. Peelingu należy używać przynajmniej dwa razy w tygodniu. Wówczas efekty na pewno się pojawią. Kosmetyk ten wymaga starannego wmasowania w zwilżoną skórę, która dotknięta jest pomarańczową skórką. Peeling trzeba pozostawić na skórze przez mniej więcej kwadrans. Po upływie tego czasu, trzeba będzie go spłukać przy pomocy chłodnej wody. Efekty powinny pojawić się po około miesiącu systematycznego używania peelingu.

 

Może Ci się również spodoba