Jakie kosmetyki do włosów przetłuszczających się?

Zestaw kosmetyków męskich do włosów przetłuszczających się powinien być bardzo starannie wybrany. Nieodpowiednio dobrane kosmetyki mogą bowiem pogorszyć stan kosmyków. Warto więc zastanowić się nad tym, jakie konkretnie preparaty przydadzą się nam, jeśli posiadamy włosy tłuste. Na pewno nie możemy zapomnieć o szamponie ani też o odżywce. Zakup maski najprawdopodobniej nie będzie konieczny.

Jaki szampon wybrać?

Wiele przedstawicielek płci pięknej może mieć niemały problem z wyborem dobrego szamponu. Jak się jednak okazuje, nie jest to tak trudne, jak mogłoby się na pozór wydawać. Wydaje się, że najważniejsze będzie przyjrzenie się etykietce, na której widnieje skład produktu. W szamponie do włosów przetłuszczających się powinny znajdować się takie składniki jak ekstrakt z mydlnicy lekarskiej czy wyciąg z szyszek chmielu. Substancje te skutecznie regulują pracę gruczołów łojowych, przyczyniając się do redukowania nadmiaru sebum. Ponadto, działają one przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Zmniejszają więc ryzyko takich schorzeń jak łojotokowe zapalenie skóry czy łupież. Szamponem zawsze trzeba starannie masować skórę głowy i bardzo dokładnie go spłukać.

Jaka powinna być odżywka do włosów przetłuszczających się?

Kobiety posiadające włosy nadmiernie przetłuszczające się zazwyczaj narzekają na ich kruchość oraz łamliwość. Dobrze byłoby więc zdecydować się na odżywkę, która sprawi, że kosmyki będą prezentowały się atrakcyjniej. Trzeba jednak uważać, bo włosy przetłuszczające się można łatwo obciążyć. Warto więc postawić na zakup kosmetyku o dość lekkiej konsystencji, która na pewno nie obciąży kosmyków. Można poszukiwać w niej olejku kokosowego, jak również ekstraktu z aloesu. Łamliwości powinny zapobiec zaś takie substancje jak wyciąg z pokrzywy zwyczajnej czy ekstrakt ze skrzypu polnego. Odżywki nie trzeba używać po każdym myciu, ale wtedy, gdy czujemy taką potrzebę. Nie należy jednak całkiem pomijać jej stosowania.